İnstagram Takipçi Satın Al

İnstagram Takipçi Satın Al

Takipçi ve Begeni Sistemine Aşağıdaki İnstagram Butonundan Giriş Yapabilirsiniz!


instagram

İnstagram Takipçi Satın Al için kötü haberimize

Apple ile Android platformlari için yayinlanan ve Instagram hesaplarinin kimler tarafindan görüntülendigini gösteren bazi uygulamalarin, kullanici adi ve sifrelerinin ele geçirilmesine yönelik oldugu uyarisi yapildi.
Siber güvenlik uzmani Alper Basaran yaptigi açiklamada, bir kisi tarafindan gelistirilen ve Apple ile Android platformlari için yayinlanmis bazi uygulamalarin, zararli yazilimiçerdiginin tespit edildigini söyledi.

iOS için “Who Cares With Me – InstaDetector” ve Android için “Who Viewed Me onInstagram” adiyla yayinlanan uygulamalarin, Instagram hesaplarinin kimler tarafindan görüntülendigini gösterdigini ifade eden Basaran, su bilgileri verdi:

“Bu uygulamalar yakindan incelediginde, asil amacin kurbanin Instagram kullanici adi ve parola bilgilerini çalmak oldugunu ortaya çikmistir. Komuta sunucusuna yüklendigi telefondaki Instagram hesabina ait bilgileri gönderen uygulama bunu gelismis bir sifreleme yöntemiyle yaptigi için bu islev hemen dikkat çekmemektedir. Saldirganlar ele geçirdikleri bu bilgilerle kurbanlarin hesaplarini reklam, uygunsuz ve istenmeyen içerik yayinlamak için kullaniyorlar. Zararli yazilimin bir Türk tarafindan yazilmis olmasinin ötesinde hem Android hem de çok daha siki olan Apple’in uygulama denetleme süreçlerini atlatabilmesi de dikkati çekicidir. Uygulama, her iki platforma ait uygulama magazalarinda ilk siralarda yer almakta ve 100 binden fazla indirme görülmektedir. ‘Instadetector’ veya ‘Instacare’ adli uygulamalardan birisi telefonunuzda varsa derhal kaldirin ve Instagram parolanizi degistirin.”

Basaran, bu kisinin daha önce de “Instagent” adiyla zararli yazilim içeren bir uygulama daha yayinladigini animsatarak, uygulamalarin Apple ile Android platformlarindan kaldirildigini ifade etti.

-----> DENEME <------

Share this post